SK EN
Dog Culture O nás Čo ponúkame Najobľúbenejšie Cenník Blog Kontakt

© 2024 DogCulture.sk

25.09.2019

Starostlivosť

4473

Wellness procedúry, teplé kúpele a masáže predstavujú skvelý relax, pri ktorom si dokonale oddýchneme. SPA však už dávno nie je len výsadou ľudí a príjemný zážitok môžete dopriať aj svojmu štvornohému miláčikovi v našom salóne v Bratislave.

 

Sem tam hľadajú poklad na záhrade, občas majú neprekonateľnú potrebu vyváľať sa v bahne alebo je len zlé počasie,  psíky sa jednoducho zvyknú celkom slušne zašpiniť. Okúpať ich môžete buď doma alebo zvoliť variant B, zveriť svojho chlpáča do profesionálnych rúk odborníkov. V našom Dog Culture ponúkame okrem klasického kúpeľa a úpravy strihu psov, i špeciálne SPA procedúry.

 

Čo je SPA pre psov?

SPA funguje na princípe špeciálnej vírivej vane pre psov navrhnutej v spolupráci s veterinárnymi lekármi. Prístroj ponúka niekoľko rôznych programov, ktoré sú pre každého psíka vyberané individuálne, na základe jeho špecifických potrieb.

Súčasťou kúpeľa sú dve najúčinnejšie metódy: ozonoterapia a hydromasáž.

 

Psí salón v Bratislave navštívil aj buldog Barney

Buldog Barney skúša masku z červeného ílu a Ginko biloba na hĺbkové vyčistenie kožných záhybov

 

Ozonoterapia slúži ako silná dezinfekcia a prekrvenie pokožky, ktorej intenzita a frekvencia závisí od typu zvoleného programu. Počas ozonoterapie bublinky pod tlakom psíka zároveň masírujú a veľmi intenzívne okysličujú jeho pokožku.

 

Hydromasáž je kúpeľný proces, kedy sa psík pri pôsobení tlaku vody príjemne uvoľní. Počas SPA terapie je používaná špeciálna kozmetika, s ohľadom na typ a zdravotný stav kožúška vášho chlpáča. Veľmi časté sú prípravky s obsahom kozieho mlieka a kolostra, so skrášľujúcimi i liečebnými účinkami. Práve hydromasáž poslúži na to, aby sa pôsobenie kozmetiky zintenzívnilo, a účinné látky pôsobili tam, kde majú.

 

Výhody SPA terapie v Dog Culture

Okrem toho, že si váš štvornohý priateľ užije dokonalé hýčkanie, prináša takáto profesionálna starostlivosť v salóne ďaleko viac pozitív. Najväčšie výhody SPA terapie sú:

 

– Uvoľnenie svalov, najmä po vykonávaní fyzicky náročnejších úloh (agility)

– Účinná rekonvalescencia po operáciách alebo zraneniach

– Liečba kožných ochorení (mykózy, alergie)

– Prekrvenie vlasových folikul a podpora rastu srsti

– Zastavenie nadmerného vypadávania srsti

– Odbúravanie stresu

 

Psi salón Bratislava ponúka rôzne spa procedúry

Dvojičky si užívajú spoločný zábal po absolvovaní procedúr

 

Ak váhate, či je SPA vhodné aj pre vášho psíka vedzte, že vyššie spomenuté procedúry sú skvelou voľbou pre ktorékoľvek plemeno. A či si psíky užívajú SPA tak ako ľudia? Najlepšie bude, ak sa o tom sami presvedčíte. V salóne pre psov Dog Culture môžete sledovať celý proces na vlastné oči. Kúpeľné SPA procedúry trvajú priemerne 15-30 minút, kompletná starostlivosť o psíka v salóne však zaberie 1-2 hodiny.  Takýto oddych v kúpeľoch môžete so psíkom opakovať raz mesačne, v prípade dermatologických či iných problémov i častejšie.

 

Nezabúdajte, že aj váš psík si občas zaslúži extra dávku starostlivosti, odmenou vám bude nielen jeho krásna a voňavá srsť, ale predovšetkým i jeho spokojnosť a úprimná radosť.

 

Objednať sa môžete na čísle 0903 511 410

Galéria

Kľúčové slová