SK EN
Dog Culture O nás Čo ponúkame Najobľúbenejšie Cenník Blog Kontakt

© 2024 DogCulture.sk

01.01.2020

Starostlivosť

3205

Pre tie milované psie oči spravíme aj to posledné. S radosťou im obetujeme posledný kúsok steaku, väčšinu postele, víkendový program a každé ráno sa vzdáme teplej periny pre ich poctivú prechádzku. Pri otázke starostlivosti o srsť však väčšina majiteľov okamžite sklopí uší, zrak aj chvost.

 

Stačí jedno zle rozhodnutie či zanedbanie drobných procedúr a vášho miláčika môžu čakať dlhé nepríjemné dni „pod psa”. My sme pre vás pripravili zoznam 5 bodov, podľa ktorých si overíte, či je načase dopriať vášmu miláčikovi tú správnu starostlivosť:

 

1. Ešte nikdy nenavštívil v psí wellness 

 

Ak váš psík už dávno nie je šteniatko a ešte nikdy nebol na žiadnej procedúre, je najvyšší čas. Starostlivosť, masáž srsti či dokonalý strih nie sú tým najdôležitejším bodom programu. V psích kúpeľoch na vás v prvom rade čakajú vyškolení odborníci, ktorí vám pomôžu určiť, či je váš psík zdravý a či má v poriadku srsť. Až potom mu doprajú procedúry, ktoré si zaslúži.

 

Prečítajte si viac o tom ako prebieha návšteva psieho wellnessu.

 

2. Bojujete so strihaním pazúrikov 

 

Žiaden psík nemá rád, keď sa mu dotýkate labiek. Naozaj. Žiaden. Existuje pár výnimiek, ktoré to maximálne tolerujú, ale keď príde na strihanie pazúrov, kňučia nielen psy, ale aj majitelia. Niet sa čomu čudovať. Majitelia nikdy nemôžu vedieť, či svojmu miláčikovi neublížia zlým zastrihnutím, nevystrašia ho cvakajúcim zvukom, k tomu mu celý čas musia držať tie krehké labky a to malé zlatíčko ma opäť ten výraz skutočného trpiteľa… 

 

spickova starostlivost a strihanie psa

 

Dlhé pazúre však na druhej strane budú psíka bolieť pri každej prechádzke a môžu spôsobiť ďalšie zranenia labiek. Viete, kto nemá z tejto situácie stres? Vyškolený team profesionálov Dog Culture, ktorí vyštafírujú desiatky psíkov denne a hravo si poradia aj s tým vaším.

 

3. Nemáte pocit, že je vo svojej „koži” 

 

Váš havinko je zdravý, spokojný, šťastný, podáva labku a aportuje ako o život. Len tá jeho srsť je akási bez života, nemá správnu farbu ani lesk, aj keď ju umývate a kefujete každý týždeň. 

 

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že každé plemeno si vyžaduje vlastnú starostlivosť. 

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dog Culture? (@dog.culture),

 

Preto u nás vždy dbáme na osobný prístup ku každému vášmu miláčikovi. Strihanie psíkov už robíme všetci dlhé roky, a preto vieme, ako na to, aby od nás nielen krásny a šťastný odchádzal, ale pri každej návšteve sa aj tešil.  

 

4. Nemáte čas ani výbavu pre dôslednú starostlivosť o kožúšok 

 

To, že je na obrázku šampónu váš psík, vôbec neznamená, že je to správny šampón pre vášho psíka. Rovnako ako pri krmive. Strihanie psa si tiež vyžaduje precíznu ruku, dostatok času a dosť trpezlivosti. Srsť potrebuje minimálne raz za týždeň naozaj poriadne vyčesať, a to sme ešte nehovorili o dôsledne vyčistených uškách.  

 

Najlepšiu starostlivosť dokáže dať svojmu psíkovi síce jeho majiteľ, no na niektoré procedúry sú tu kvalifikované psie salóny pripravené pomôcť. Okrem certifikátov a odborníkov v nich nájdete aj kvalitnú výbavu, s ktorými budú všetky procedúry pre psíkov prijemná radosť. Rovnako ako jemné šampóny s čisto prírodným zložením stvoreného pre výživu každej vrstvy srsti.  

 

5. Nie ste si istí, či svojmu psíkovi poskytujete správnu starostlivosť 

 

Keď ide o šťastie a zdravie psíkov, len málokto má odvahu počúvať internetové rady. Množstvá komentárov, článkov a odborníkov, ktorí vám povedia, že aj dvojitú srsť je dobré občas vystrihať, nájdete neúrekom. Ak máte pokyny od chovnej stanice, či iného overeného zdroja, no aj tak nemáte pocit, že je to nie je to najviac, čo svojmu najmilovanejšiemu stvoreniu na svete môžete poskytnúť, obráťte sa na nás.  Objednávky príjmame telefonicky na +421 903 511 410.

 

Ľavou zadnou zvládneme vašim psíkom spríjemniť akúkoľvek procedúru a strih. Poskytujeme aj osobné školenia priamo pre starostlivosť o vášho psíka, po ktorej bude spokojne vrtieť chovstíkom.  

 

 

 

Galéria

Kľúčové slová