SK EN
Dog Culture O nás Čo ponúkame Najobľúbenejšie Cenník Blog Kontakt

© 2024 DogCulture.sk

31.01.2020

Starostlivosť

2835

Máte doma psa, ktorý si tuhú zimu a kopec snehu užíva alebo váš chlpáč uprednostňuje skôr teplý pelech? Nech je to tak či onak, vedzte, že si váš pes počas chladných dní zaslúži extra starostlivosť. Prinášame preto tipy, ako mu prechádzky v chladnom počasí čo najviac spríjemniť.

 

Oblečenie

 

Aj keď obliekanie psov považuje ešte stále mnoho ľudí za módny výstrelok, v skutočnosti ho psíky v tuhej zime naozaj ocenia. Preto, ak nie je váš psík majiteľom prirodzeného kožucha ako napríklad Sibírsky husky či Slovenský čuvač, zadovážte mu teplý kabátik alebo sveter. Dôležité je dbať na to, aby bolo oblečenie pre psa nielen teplé, ale i pohodlné.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vegas (@vegasberber),

 

Starostlivosť o srsť

 

Niektoré  psy sú okrem oblečenia zvyknutí i na topánky, ktoré ich labky chránia pred zimou. Ak váš psík topánky nenosí, venujte počas zimy zvýšenú pozornosť srsti na labkách. Tá by mala byť pravidelne zastrihávaná tak, aby sa na nej nezachytával sneh. V opačnom prípade si váš psík z prechádzky domov na labkách odnesie zamrznutý sneh. Srsť by však nemala byť skrátená príliš. S ideálnou dĺžkou trimovania srsti na labkách vám radi pomôžeme v našom salóne Dog Culture. Vhodné je tiež pravidelné vyčesávanie starej srsti, ktorá dlhšie schne a neizoluje od zimy tak dobre ako nová kožušina.

 

Ošetrenie labiek

 

Pri labkách našich miláčikov ešte ostaneme. Najmä mestské psíky často trpia podráždením labiek spôsobeným posypmi na chodníkoch. Psíkovi labky po prechádzke vždy umyte a zbavte ho tak soli na labkách a medzi vankúšikmi. Na suché labky počas zimy pomôže tiež hutná vazelína, pozor však, aby si ju váš pes neolízal.

 

Hydratácia

 

Ak váš psík na sebe v zime nosí extra vrstvu v podobe oblečenia navyše, jeho telo vyžaduje i viac tekutín. Dostatočná hydratácia je však pre psa dôležitá najmä kvôli schopnosti regulovať svoju vlastnú telesnú teplotu. Ak psovi podávate vodu v exteriéri, použite vždy plastovú misku, kovová by mohla pri zamrznutí predstavovať nebezpečenstvo.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dog Culture? (@dog.culture),

Extra odmena

 

A čo poteší štvornohých chlpáčov najviac? No predsa dobrota, ktorú mu počas pobytu vonku môžete dopriať pokojne častejšie. Aby si pes v zime udržal svoju teplotu a hladinu energie vyrovnanú, spáli jeho telo viac kalórií. Ak sa chystáte na dlhšiu prechádzku, nezabudnite si pre psíka pribaliť pár maškŕt navyše. Odmenou však môže byť aj náš špeciálny psí wellness, ktorý bude po chladnej prechádzke pre psíka príjemným zážitkom.

 

Niektoré plemená si vyžadujú počas zimy viac starostlivosti ako iné. Okrem vyššie uvedených rád, je preto dôležité spoznať špecifické potreby svojho psa, s čím vám radi poradia aj naši odborníci v Dog Culture.

Galéria

Kľúčové slová